A nyitást után esik a magyar tőzsde. A blue chipek közül az OTP teljesít legrosszabbul.
Ázsiában felemás hangulatban telt a kereskedés a reggeli órákban, ezt követően pedig Európában óvatos emelkedést láthatunk, Amerikában pedig iránykereséssel indult a kereskedés. Aztán este a Fed a várt 25 bázisponttal csökkentette a kamatot, a meglepetés viszont abban volt, hogy jövőre csak 50 bázispontos összes vágásra számítanak a nyíltpiaci döntéshozók a jegybanknál, így ez jócskán rontott a hangulaton, a tőzsdéket megütötték, a dollár ugrott.
A kereskedési idő felénél a Richter a legjobban teljesítő blue chip.
Iránykereséssel kezdődött a kereskedési a magyar tőzsdén. A nagypapírok is vegyes képet mutatnak: a Richter és az OTP árfolyama emelkedéssel, a Mol és a Richter pedig eséssel kezdte a szerdai napot.
Ma volt a Magyar Nemzeti Bank kamatdöntése, ahol a Monetáris Tanács a várakozásoknak megfelelően változatlanul hagyta az alapkamatot, erre reagálva kisebb esést láthatunk az OTP részvényénél. Nemzetközi szinten a német Ifo index alakulása érkezett, amely alapján elmondható, hogy megint romlott az üzleti hangulat a kontinens legnagyobb gazdaságában, ennek is köszönhetően nem csak a hazai, de a nemzetközi piacokon is borongós ma a tőzsdei hangulat. Amerikában sincs hiány izgalmakból: a mai eséssel kritikus szintre került az Nvidia árfolyama, miközben egy brutális célár-emelésnek is köszönhetően tovább szárnyal a Tesla részvénye.
Nem sikerül egyelőre javítani, kisebb mínuszban van a magyar tőzsde. A hazai blue chipek közül egyedül az OTP árfolyama emelkedik.
A hazai befektetők elsősorban a Magyar Nemzeti Bank kamatdöntésére figyelhetnek ma, a délutáni eseményre készülve bizonytalan hangulatban nyitott a magyar tőzsde.
Mérsékelt eséssel indították a hetet az ázsiai tőzsdék, a hangulatromlásban szerepet játszott a vártnál gyengébb kínai kiskereskedelmi adat is. Az európai részvénypiacokon esés láthattunk, ami alól a magyar tőzsde sem volt kivétel. Eközben Amerikában a Nasdaq vezetésével emelkedést láthattunk. Hétfőn az Alphabet mellett a Tesla árfolyama is új történelmi csúcsra ralizott, csakúgy mint a bitcoin jegyzése.
Vegyesen teljesítettek a hazai nagypapírok a hét első kereskedési napján: amíg a Mol és a Magyar Telekom árfolyama pluszban fejezte be a kereskedést, addig a Richter és az OTP is esett.
Ázsiában ma reggel esést láthattunk, Európában pedig az iránykeresés volt jellemző a tőzsdéken, eközben a magyar tőzsdén mérsékelt mozgásokat láthattunk pénteken, azonban ma már nem emelkedett az elmúlt napok sztárpapírja, a 4iG. Hatalmasat ugrott a tengerentúlon a Broadcom részvénye, a harmadik negyedévben a chipgyártó hatalmas növekedést ért el a mesterséges intelligenciához köthető bevételek tekintetében.
Viszonylag ingerszegény kereskedést láthattunk ma a magyar tőzsdén, mind a négy hazai blue chipnek lejjebb került az árfolyama, de ami mostanában még több figyelmet kap: a 4iG árfolyama is esett az elmúlt napok meredek raliját követően.
A kereskedési idő felénél stagnál a BUX. A blue chipek közül emelkedik az OTP és a Telekom, kisebb mínuszban van a Mol és a Richter.
Kedvező hangulatban indul a nap a magyar tőzsdén. A hazai nagypapírok közül a Magyar Telekom vezeti az emelkedést a kereskedés első perceiben, míg a kisebb részvények közül a 4iG teljesít legjobban.
A magyar tőzsde követte az európai piacokat, a BUX alig mozdult csütörtökön. Az amerikai vezető részvényindexek 0,5 százalék körüli mínuszban végeztek.
Alig mozdultak ma az európai indexek, ez alól a BUX sem volt kivétel, a szerdai záróértékhez közel fejezte be a csütörtöki kereskedést.
Kis emelkedéssel nyitottak az irányadó európai tőzsdék, a BUX hasonlóan minimális erősödéssel kezdi a kereskedést.
Intenzív szakaszában van a háború.
Pedig nemsokára abba kell hagyni a vásárlást.
2 éven belül meg is érkezhetnek az első példányok.
Szökevényként tartották számon Rijádban.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?