A tegnapi nagy esést követően többnyire emelkedést láthattunk a vezető európai részvényindexeknél délutánig, az amerikai nyitást követően azonban ismét mínuszba fordultak az indexek. A magyar tőzsdén is rossz volt a hangulat, eközben azonban ma is a 4iG van a figyelem középpontjában, a társaság részvényárfolyama a tegnapi rali után tovább emelkedett arra a hírre, hogy Jászai Gellért az Elon Musk féle SpaceX-szel egyeztetett. Amerikában a nyitást követően a Nasdaq vezetésével lefordulást láthattunk, a tegnap nagyot eső Palantir részvényei ma is jelentős, két számjegyű mínuszban vannak.
Az európai tőzsdékkel együtt a magyar piac is esett a mai kereskedésben, a BUX mínuszban fejezte be a napot, miután a blue chipek többsége lefelé vette az irányt.
A 4iG évekig egy alvó papír volt, 600-800 forint között ingadozott az árfolyama, gyakorlatilag mindegy is volt, hogy milyen hír jött ki a céggel kapcsolatban, legyen szó nagy növekedésről szóló gyorsjelentésekról vagy akvizíciókról, mint amilyen a Vodafone megvásárlása is volt, a 4iG árfolyama érdemben nem reagált. Aztán tavaly december közepén valami nagyon megváltozott, a 4iG bemutatta műholdprogramját Elon Musknak, azóta pedig száguld az árfolyam.
Iránykereséssel indult a szerdai kereskedés a világ vezető tőzsdéin, az európai indexek vegyesen nyitottak, a DAX kismértékben emelkedett, ami elegendő volt az új történelmi csúcshoz, napközben azonban lefordultak az indexek, délutánra pedig jelentősebb mínuszok alakultak ki, és a zárásra sem jött össze a szépítés. A magyar tőzsde minimális eséssel zárt ennek ellenére, az izgalmakat a hazai piacon a 4iG szolgáltatta, melynek árfolyama több mint 16 százalékos pluszban zárt. Eközben Amerikában óvatos mozgásokat láthattunk, végül pedig kisebb pluszban zártak a vezető részvényindexek.
A kedvezőtlen nemzetközi hangulat ellenére "olcsón" megúszta a mai napot a magyar tőzsde, a BUX csak minimális eséssel zárt ma, a blue chipek közül azonban csak az OTP tudott pluszban zárni. A nagy sztorit szerdán a 4iG szolgáltatta: a vállalat részvényei több mint 16 százalékot raliztak kiemelkedő forgalom mellett, miután a cég elnöke, Jászai Gellért Washington D.C.-ben a SpaceX-szel tárgyalt.
Elromlott a hangulat az európai tőzsdéken, a déli órákra a BUX is lefordult. A blue chipek közül csak az OTP van pluszban ma, míg a midcapek közül a 4iG emelkedik ki.
Akárcsak az európai tőzsdéken, úgy a magyar piacon is bizonytalanul indul a kereskedés a nyitást követően.
Ázsiában ma reggel felemás hangulatban telt a kereskedés, Európában pedig iránykeresést láthatunk. A mai napon már Amerikában is van kereskedés, a Nasdaq vezetésével óvatos emelkedés van kibontakozóban. Eközben az Intel részvényeit a potenciális feldarabolásról szóló hírekre elkezdték tépni, míg idehaza a Richter teljesít nagyon erősen.
Mind a 4 hazai blue chip emelkedett a hét második napján. A Richter tavaly októberi történelmi csúcsa közelébe ért.
A kereskedési idő felénél a Richter és az OTP emelkedik, a Magyar Telekom és a Mol árfolyama azonban kisebb mínuszban van.
Visszafogott emelkedést láthatunk a keddi kereskedés első perceiben a magyar tőzsdén. A blue chipek közül a Richter kezdte legerősebben a napot.
Jó hangulatban telt a hét első kereskedési napja az európai tőzsdéken, a DAX több mint 1 százalékot erősödött, a BUX kisebb plusszal fejezte be a napot.
Egyik hazai blue chip árfolyama sem esik a piacnyitást követően.
A mai nappal kezdődő Müncheni Biztonságpolitikai Konferencia van a befektetők figyelének középpontjában, hiszen a legkisebb esemény is jelentős átárazódást indíthat el a régiós tőzsdéken és a devizapiacon. Egy esetleges békekötés mentén ráadásul átalakulnának a kereskedelmi viszonyok is az orosz gázzal, ukrán nyersanyagokkal és a szankciós engedményekkel kapcsolatosan, nem túlzás azt mondani, hogy a háború és a béke lesz most a gazdasági folyamatok egyik fő mozgatórugója nemcsak a régiónkban, de globálisan is. A tőzsdéken egyelőre a kivárás a jellemző, nincsenek nagy mozgások Európa piacain.
Egyedül a Rochter árfolyama került feljebb a hazai blue chipek közül.
Ma reggel az ázsiai tőzsdék jellemzően emelkedtek, még mindig kitart a DeepSeek-hatás, a befektetők azt árazzák, hogy igencsak versenyképesek a kínai mesterséges intelligencia fejlesztések, emiatt emelkedtek nagyot az elmúlt napokban a kínai tech cégek részvényei. A nemzetközi piacokon a befektetők még mindig emésztik a szerdán megjelent, vártnál magasabb amerikai inflációs adatokat, nagy dráma viszont nem lett belőle, szerdán mérsékelten estek az amerikai részvénypiacok, ma pedig már emelkedést láthatunk. A befektetők az amerikai-orosz egyeztetésekre is figyelnek az ukrajnai békével kapcsolatban, illetve Trump vámterveit értékelik.
A magyar érintettek határozottan cáfolták az értesülést, az OTP-t is beleértve.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Eddig nem ismertük a hátteret, hogy hogyan került a MET az ügyletbe.
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.
Tényleg csak az a kérdés, hogy amerikai vagy orosz gyarmattá válnak?